Badania lekarskie po swiadczeniu rehabilitacyjnym

Seksuolog - pierwsze wystąpienie w jego gabinecie zazwyczaj wyraża się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może korzystać tragiczne skutki. Dużo pań przechodzących na zaburzenia połączone z byciem seksualnym czeka w okresie poradę u lekarze, częstokroć zwlekając spośród obecnym nawet dużo lat. Nie stanowi wówczas istotne rozwiązanie, skoro nie dość, że nie rozwiązuje problemu, wtedy w smaku może zrobić eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii znajdują się zatem wszelkie aspekty powiązane z płciowością mężczyzny w klasie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej psychiki i emocjonalności. Seksuolodzy w ogromnym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania połączone spośród jej zgodą ze perspektywy środowiska społecznego, to najpopularniejsze zmartwienia pacjentów zgłaszających się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny pomysł na prostą egzystencję, więc nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na fakty powiązane z osobną seksualnością. Z ostatniego początku mnóstwo osób ma w milczeniu z względu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem pokazuje się więc okazją do zmierzenia się z naszymi najbardziej silnymi problemami oraz pomaga ich pozytywne rozwiązanie. Bez powodu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (lub to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba przygotować się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego priorytetem jest możliwie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i nowych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu zdania na problem seksu oraz dotychczasowych doświadczeń w obecnej spraw.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent masz prawo oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze karty lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowy i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie badanie somatyczne dokonane przez lekarza z branży pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu ślubnych bądź urolog w wypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest też badanie psychologiczne, polegające na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może też zasugerować skierowanie do działania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grupy potrzeb fizjologicznych, natomiast ich zadowolenie stanowi samym z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.