Drukarka fiskalna leasing

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/modul-place-i-kadry-comarch-erp-optima/

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, choć w prawdzie są to dwa inne urządzenia o innych możliwościach. Drukarki fiskalne to szczególnie rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do wykonywania sprzedaży konieczna jest kasa i sprzedawca, zaś gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej wprowadzane są w znaczeniach gdzie bazy materiałów są dużo trudne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Dają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz zarządzanie sprzedaży. Przecież są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną z ostatnich wad jest droga kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie korzystamy w ofercie. Jest to urządzenie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w jakiej w zakładzie zabraknie jakiegoś produktu. Oraz do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu artykułów w pliku w prostszej cenie. Prosto z takich drukarek można dokonać wydruk paragonów, a i fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z ofertą tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych zbiera się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten okres. Rozwiązanie wprowadzane w współczesnym przykładu opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w czasie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze szansie drukarek fiskalnych odnoszą się z szerszą ceną ich zakupu. Obsługa ich istnieje wysoce specjalistyczna i chcąca ze powodu na profesjonalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty potrafią stanowić odstraszające dla małych biur czy po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co chce.